Kniha života (All Souls Trilogy: III)

Čeští fanoušci se konečně dočkali třetího dílu Času čarodějnic. Po velmi nepříjemných peripetiích s posouváním překladu se konečně máme šanci dozvědět, jak celý příběh dopadne.

Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.

Diana s Matthewem se vrací do současnosti – čeká na ně ale několik nepříjemných překvapení. Diana se musí srovnat se ztrátou v rodině a  s tím, že po ní jde Kongregace. Jak se ale sama brzo dozví, existují bytosti, o kterých Kongregace nemá ani tušení. Některé z nich jí pomohou, další se ji vynasnaží dostat.

Na poslední díl této trilogie jsem se velice těšil a musím říct, že kniha předčila má očekávání. Často se říká, že kvalita příběhu s každým dalším dílem klesá, já se teď ale nemůžu rozhodnout, jestli byla lepší jednička nebo trojka. Každopádně se jedná o sérii, která by v knihovnách fanoušků fantasy neměla chybět.

A jedna skvělá zpráva na závěr – už se pracuje na seriálu! Deborah to oznámila na svém Facebookovém profilu a zároveň odhalila, že bude jedním z producentů!

Zaujala vás tato kniha?