Nedokončené série

Je to nejhorší noční můra milovníků knih – vydavatel vydá jednu knihu a další díly odloží nebo úplně vyřadí. Za sebe jsem dal dohromady seznam knih, u kterých bych byl moc rád za vydání pokračování a budu ještě raději, pokud se přidáte a doplníte vlastní. 🙂

(Ne)šťastné konce

Autor: Jim C. Hines
Rok vydání: 2010
Vydavatel: Fantom Print
Anotace: Popelka – pravým jménem Daniela Břehová (rozená Sklenářová) – se sice provdá za prince Armanda. Jenže krátce po „A žili šťastně až do smrti…“ napadne Danielu její nevlastní sestra Šarlota, která znenadání ovládá magii. I když Daniele přispěchá na pomoc Talie – jinak Růženka – která je mistryní bojových umění, Šarlota uprchne. Poté dojde k odhalení řady znepokojivých faktů: prince Armanda unesli a odvlekli do říše víl, Daniela je těhotná a královna má vlastní tajnou službu, jejímiž členkami jsou jak Talie, tak Sněha (tedy Sněhurka). Sněha je mimochodem odbornicí na zrcadlovou magii a flirtování.
Podaří se třem princeznám Armanda vypátrat a vysvobodit jak jeho, tak sebe ze spárů nejhanebnějších neřádů v pohádkovém světě?
Pokračování: The Mermaid’s Madness, Red Hood’s Revenge, The Snow Queen’s Shadow
Kde sehnat zbytek: Book Depository (anglicky)
Alternativa: Měsíční kroniky (M. Meyerová)

Výjimečná

Autor: Kristin Cashore
Rok vydání: 2009
Vydavatel: Ediposs
Anotace: V Katsině světě to lidé narození s mimořádným nadáním – Výjimeční – nemají jednoduché. Všichni se jich bojí, pohrdají jimi, nebo je využívají. Katsa ale nese břemeno, které sama nenávidí: je Výjimečná v zabíjení. Slouží strýci Randovi, králi Mezizemě, a má za něj dělat špinavou práci – trestat a mučit každého, kdo se mu znelíbí.  Při setkání s princem Po, Výjimečným bojovníkem, Katsa ještě netuší, jak moc se jí změní život. Nikdy by nečekala, že se stane Poovou přítelkyní. Nikdy by nečekala, že zjistí novou věc o svém nadání – a že odhalí hrůzné tajemství… tajemství, které by pouhými slovy dokázalo zničit všech sedm království.
Pokračování: Ohnivá, Jiskřivá
Kde sehnat zbytek: Martinus SK (slovensky)

 

Čaroděj půlnoci


Autor: Dmitrij Jemec
Rok vydání: 2007
Vydavatel: Epocha
Anotace: Mefodij Buslaev nemá žádné zvláštní nadání, neučí se dobře a přesto má schopnosti, které jej předurčují, aby se stal mocným mágem tmy. Neví, že už tisíc let právě na jeho narození čekali strážci tmy. Dafna je jen obyčejnou strážkyní světla – a kromě toho nijak zvlášť nadanou a odvážnou. Až na to, že jí působí potěšení vyvádět v Edenské zahradě všemožné zlomyslnosti a hlouposti. A tihle dva naprosto odlišní hrdinové netuší, jak nelehký úkol je čeká v Chrámu Věčných dostihů, kam nedokáže proniknout Světlo ani Tma. Autor Dmitrij Jemec proslul drzou, avšak vydařenou a posléze i svébytnou nápodobou Harryho Pottera ve své vlastní sérii Tanja Grotter. Touto první knihou trilogie o Mefodiji Buslajevovi potvrdil své výlučné místo v rámci současné ruské i světové fantasy, a to nejen svým nápaditým jazykem, ale i vtipností a gejzírem originálních nápadů.
Pokračování: Свиток желаний (Svitek přání),Третий всадник мрака (Třetí jezdec temnoty), Билет на Лысую гору (Lístek na Lysou horu), Месть валькирий (Pomsta valkýr), Тайная магия Депресняка (Tajná magie Depresňáka), Лёд и пламя Тартара (Led a plamen Tartara), Первый эйдос (První eidos), Светлые крылья для тёмного стража (Světlá křídla tmavé stráže), Лестница в Эдем (Schodiště do Edenu), Карта Хаоса (Mapa chaosu), Ожерелье дриады (Náhrdelník dryády), Стеклянный страж (Skleněná stráž), Танец меча (Tanec meče), Огненные врата (Ohnivé dveře), Книга семи дорог (Kniha sedmi cest), Ладья света (Věž světa), Ошибка грифона (Gryfonova chyba), další díl se připravuje.
Kde sehnat zbytek: Amazon (rusky)

Sága prokletých

Autor: Margit Sandemo
Rok vydání:
2008
Vydavatel:
Fragment
Anotace (#1):
Silje je mladá dívka, která při morové epidemii přijde o všechny své blízké i domov. Je ponechána svému osudu. Když už se všechno zdá být beznadějné, život jí zcela změní náhodné setkání s tajemným cizincem… V té době ještě netuší, že se zanedlouho ocitne v blízkosti strašidelných hor a pozná pravdu o záhadných obyvatelích a jejich prokletí. Nechte se pohltit silným příběhem, který oběhl celý svět.
Pokračování:
Sága má dalších 46 dílů.
Kde sehnat zbytek:
Amazon (anglicky, norsky)